Почитувани, институтот за јазици при Филолошки факултет УГД – Штип нуди можност за изучување на англиски јазик на интерактивен и современ начин во мали групи за основци, средношколци, студенти и возрасни.

Стекнете се со познавање на англиски јазик (по нивоа).

Курсот ќе трае 3 месеци / 2 пати неделно по час и 30 минути за само 4000 денари.

Позитивна мотивација и забавно учење во мали групи !

Учењето на англискиот јазик не е луксуз – учењето на англискиот јазик е потреба !

Пријавувањето ќе трае до 01.03.2018!
Локација: во Текстилното училиште-Штип

Јасминка Миланова