Филолошкиот факултет при УГД Штип упатува

ПОВИК

ДО СИТЕ СТУДЕНТИ НА УНИВЕРЗИТЕТОТ „ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ“ ШТИП

Почитувани студенти!

Ве покануваме активно да се вклучите во формирањето и работата на книжевниот клуб „КУЛА“. Идејата е да создадеме место каде ќе пулсира културниот, книжевниот и забавниот живот, а вие да бидете најсилниот двигател. Тоа треба да биде катче каде ќе се дружите, творите, креирате, истражувате, ќе разменувате идеи и искуства и ќе создадете пријатна средина за престој.

Ве очекуваме заедно да ја осмислиме концепцијата и да дадеме една поинаква димензија на студентското дејствување.

На ден 20.3.2019 (среда) во 10.00 часот ве очекуваме во Универзитетската библиотека, Кампус 4.

Со почит

Проф.д-р Драгана Кузмановска