Трет Меѓународен студентски форум „Студентската заедница и развојот на хуманистичките науки во XXI век“ во Воронеж, Русија

Почитувани колеги!

Ве покануваме да земете учество во Третиот Меѓународен студентски форум „Студентската заедница и развојот на хуманистичките науки во XXI век“, кој ќе се одржи на 18-20 април 2019 во Воронешкиот државен универзитет во Воронеж, Русија.

Во рамките на форумот ќе се организира интелектуална игра, посветена на Годината на театарот во Русија: „Драматургијата на А. С. Пушкин и Н.В. Гогољ“.

Информационото писмо со формуларот за пријава се наоѓа во прилог.

Официјални јазици на форумот се руски и англиски.

Со почит,
Организациски комитет