Се известуваат студентите на Филолошки факултет при Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип дека на ден 04.12.2019 г. во периодот од 10 до 15 часот ќе се одржат избори за членови на Факултетско студентско собрание на Филолошки факултет при Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип.

Право на глас имаат сите активни студенти на факултетот. Студентите – гласачи потребно е да поседуваат индекс за идентификација при гласањето.

Се гласа со заокружување на десет кандидати од гласачкото ливче.

Врз основа на добиените резултати од изборите, се избираат 10 (десет) членови во Факултетско студентско собрание на Филолошки факултет при Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип.